Prečo si ľudia odjakživa pre svoje svinstvá berú do úst Boha?

Autor: Andrej Butvin | 24.7.2011 o 22:40 | Karma článku: 7,53 | Prečítané:  1704x

Nór Anderas a jemu podobní, rôzne politické aj nepolitické strany chváliace sa prívlastkom k nejakej skupine veriacich ľudí, sekty. Všetci títo, dalo by sa povedať z pohľadu človeka ako som ja, využívajú Boha, na dosiahnutie svojich cieľov, s ktorými by asi aj samotný Boh, ako milujúca osoba, mal dosť problém.

 

Dokonca aj cirkev, aj tá naša najväčšia katolícka, (hádam skôr v minulosti) používa Boha viac, ako by sa žiadalo. Na rozvoj duše je Boh ako stvorený:-), no asi rovnako aj ateizmus (pokiaľ to ale je ateizmus a nie len mam v p..izmus). Dosť ľudí, ktorí majú určité problémy s okolitým svetom a asi by ho najradšej videli v plameňoch, si bohužiaľ všimlo, že Boh sa rovnako hodí aj na rozpútanie násilia a že dokonca ak niečo strašlivé urobia a pritom sa priamo, alebo aj nepriamo odvolajú na Boha, dokonca ho stačí len spomenúť, budú určitou skupinou s rovnakým zmýšľaním považovaný za spasiteľa, mesiáša a neviem čo všetko.

 

Zrazu sa mi prikázanie nevezmeš meno božie nadarmo, javí v celkom inom rozmere, nie ako upozornenie, aby som pri svojej ventilácii náhodou nepoužil to slovo, respektíve meno na B.

 

Nie som typický kresťan, hoci sa navonok tak javím, mám krst a tak ďalej. O svojom bytí a poslaní občas rozmýšľam. A došiel som k záveru, že sme všetci jeden druh, sme ľudia, nikto sa nenarodí ako kresťan, moslim, protestant, jehovista, ale ako človek. Pre ktorého je oveľa podstatnejšie slnko, smiech, ako nejaké podivuhodné skupinky ľudí, čo sa považujú za mesiášov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Keby moc strednej Európy vládla aj na západe, Únia by už nebola

Havlíček cestoval do Ruska a konštatoval, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

KOMENTÁRE

Rakúskemu kancelárovi je smutno z vlastných rečí

Je lepšie, keď tak hovorí kancelár, než by to mali byť po voľbách ultrapravičiari?


Už ste čítali?