Ako sa aktualizujeme

Autor: Andrej Butvin | 20.12.2010 o 16:32 | Karma článku: 3,57 | Prečítané:  690x

Názory sa aktualizujú. Človek sa mení. Niekomu sa možno zdá výhodnejšie vypestovať si určitý názorový strom a potom na ňom ani lístkom nepohnúť, najmä, ak sa nachádza v sade takýchto stromov. Podľa mňa je dobré mať pevné konáre a listy, ktoré počúvajú a nehanbia sa otočiť, keď zistia, že sa pozerajú na kopu trusu, hoc ostatné stromy považujú trus za zlato.  

Niekde som raz počul toto „Dokázanie omylu by malo byť považované za úspech a oslavované, pretože to posúva človeka dopredu“.

Predstavte si, že nejakému “pseudonáckovy“ vysvetlíte, že boxery, kanady a nože problémy nevyriešia a on vám poďakuje za dokázanie omylu. Pekná predstava.

To by ale znamenalo, že strom si musí nájsť nový sad. A to pri dnešnej dobe, keď pôda je plná pesticídov, nie je najľahšie, no stále majú prevahu krásne zákutia, aj keď sú troška “od ruky“, ale cesta k nim stojí zato.

Sú dni, keď si človek povie „včera som sa choval ako idiot“, alebo jednoducho nemá dobrý pocit z toho, čo včera vykonal, alebo narozprával. Sú chvíle, keď vravíme prepáč. Tento okamih, sa podľa mňa dá považovať za ďakovačku z dokázania omylu. Čiže z tohto pohľadu sú to naozaj krásne chvíle.

Nie je ľahké pokoriť vlastné ego a priznať si chybu. Ale asi iba tak sa dá ďalej rásť a rozvíjať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?