Potlesk pre personálnu agentúru

Autor: Andrej Butvin | 17.1.2011 o 18:42 | (upravené 4.3.2011 o 22:30) Karma článku: 7,45 | Prečítané:  2187x

"Potlesk" pre českú agentúru Amboseli s.r.o, ktorá ma ukrátila o približne 250 EUR. Možno by platovo šlo všetko tak ako malo, keby som sa ovšem nerozhodol v skúšobnej dobe spoluprácu ukončiť. Mal som na to svoje dôvody.

 

Veľký aplauz hlavne za jej ústretový prístup, keď vás po telefóne uistia, že po vystúpení z autobusu po 9 hodinovom cestovaní, vás bude čakať auto s vašim koordinátorom, ktorý oboch odvezie na dvojlôžkovú izbu.

Po príchode však vítajú len ranné lúče slnka na prázdnej autobusovej stanici. Koordinátor svoj mobil nedvíha a tak sa musíme pustiť hľadať to naše vysnívané ubytovanie sami. Použijeme na to mapu mesta z autobusovej stanice a internet, ešteže je internetová kaviareň otvorená aj tak zrána. Vďaka bohu aj za staničný bufet v ktorom boli ústretoví pepíci a nasmerovali nás správnym smerom.

Slnko bolo už kolmo nad nami, keď sme konečne našli tu správnu budovu, pani na vrátnici nás presviedča, že sme mali prísť až v pondelok (bol piatok), že agentúra Amboseli má ľudí rezervovaných až na pondelok. Je taká milá, že nám dovolí zložiť si svoje veci aspoň na vrátnici.

Nakoniec nás po telefonáte ubytovala, no nie v dvojlôžkovej, ale štvorlôžkovej izbe. Súkromie bolo troška pasé, ale únava bola veľká. O ďalších peripetiách, či už s ubytovaním, alebo podpisovaním zmluvy na kapote naštartovanej octávie, už nemám chuť písať.

Podpísali sme zmluvu, ktorej súčasťou bola aj 3 mesačná skúšobná doba. Rozhodli sme sa ju vyžiť a mesiac dopredu sme im dali vedieť že máme v pláne skúšobnú dobu využiť a našu spoluprácu ukončiť. Reagovali strašne podráždene a ubezpečovali nás, že toto rozhodnutie nás príde 5000 cz, na základe pokuty z nedodržania zmluvy. Zmluvu sme si prečítali, zhora dole aj zdola hore niekoľkokrát, ale žiaden bod, v ktorom by bola spomenutá pokuta sme nenašli.

Po našich urgenciách, že nič také sme si nedohodli, že sme v skúšobnej dobe a podľa zmluvy môžu obe strany bez udania dôvodu zmluvu počas jej plynutia ukončiť, nás utíšili, že dobre teda, žiadna pokuta nebude.

Naša zlá predtucha sa ale naplnila, hoci sme mali mesiac predtým odpracovaný rovnaký počet hodín, výplata bola rapídne nižšia. To už sme boli ale u nás, na Slovensku a ochota komunikovať bola nulová. Skôr ja dobrovoľne naverbujem do armády, ako oni dvihnú telefón, alebo odpíšu na e-mail. Biele o dva čísla väčšie tričko z ich logom a pracovná obuv ma stáli asi pól výplaty.

Tento príbeh sa odohral pred dvoma rokmi a ja dúfam že spomínaná agentúra sa už polepšila, alebo zmizla. Takže, pri zháňaní práce cez personálne agentúry buďte opatrný.

Aktualizovaný dňa 4.3.2011

E-mailom ma oslovil kolega bloger, ktorý bohužiaľ tiež zažil na vlastnej koži nekalé praktiky agentúry Amboseli. http://www.i-skladka.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=99:amboseli-personalni-agentura-na-vlastni-ki&catid=6:ostatni&Itemid=10

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Opäť si zavaril. Trump nevie skrývať, že je rasista

Trump útočí na Mexičanov, nemá rád Afroameričanov. Prezidentovi neveria, že nie je rasista.

KOMENTÁRE

Trumpova Amerika prichádza o líderstvo

Neschopnosť a nepredvídateľnosť Trumpa je dôvodom pádu povesti USA.


Už ste čítali?