Kedy sa na školách začne vyučovať láska?

Autor: Andrej Butvin | 9.2.2011 o 16:19 | Karma článku: 12,01 | Prečítané:  1566x

Sexuálna výchova sa už vyučuje. Ešte na ZŠ som tiež absolvoval jednu takúto hodinu. Prebiehala tak, že pani triedna nám povedala, že budeme mať sexuálnu výchovu, že oni, ani žiaden učiteľ pri tom nebudú, ale prídu ľudia ktorých sa budeme môcť opýtať na čokoľvek.

Poúčať o sexe nás prišli žiaci strednej zdravotnej školy, mali z toho zábavu oni, aj my a atmosféra bola uvoľnená, všetkým to prišlo troška smiešne. Ukázali nám ako sa navlieka kondóm na banán a tak. Hrali sme tuším nejaké hry, slovné a aj s balónom. Vraveli napríklad, že ak sa partner zasekne v partnerke a nemôže von, môže pomôcť uštipnutie partnerky. Pamätám si, že z toho nám bolo fakt smiešne, už len tá predstava, každému hneď napadlo ako taká dvojica behá k lekárovi, no proste veselá hodina ako sa patrí.

Proti sexuálnej výchove na školách nemám nič. Veď tá hodina, ktorú som absolvoval ja, ma obohatila. Ja a myslím si, že dosť žiakov, už o sexe vedeli veľa, ale napríklad tá informácia o zaseknutí možno niekomu v budúcnosti pomohla. Každopádne to bola ukážková vyučovacia hodina, mala všetko, očakávanie na jej začiatok, sústredenie na vyučujúceho, smiech, proste idylka.

No myslím si, že keď sa už vyučuje sex, mala by sa aj láska. Na sexuálnej výchove sa učí ako si zajazdiť na aute bezpečne a pritom tak, aby nás to bavilo. Na hodinách lásky by sa malo učiť to, ako sa o to auto treba postarať a ako ho milovať aj s jeho chybami. Pardón za to prirovnanie.

Veľa ľudí má po skončení školy informácií o milostnom akte dostatok, avšak akosi sa nevyzná vo vzťahoch. Na hodinách zameraných na lásku, by sa mohli teda dávať rady aj ohľadne partnerského spolunažívania. Ale mohla by sa zameriavať na lásku všeobecne a tá je všade, takže okruhov na prebratie tam je dosť. Možno by mali učitelia na týchto hodinách za úlohu objaviť u žiaka niečo, čo mu naozaj spôsobuje pocit lásky a potom to u neho rozvíjať, či už by to bol šport, kreslenie, alebo milión ďalších vecí.

Možno by cieľom tejto hodiny malo byť to, aby sa partneri menej hádali, kamaráti viac ctili a úsmev na tvári nosil o niečo častejšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?